Jaki prezent kupić dziecku?

W dzisiejszych czasach mamy ogrom okazji, by sprawić swojemu dziecku prezent. Urodziny, imieniny, Dzień Dziecka – to tylko niektóre przykłady uroczystości, kiedy to małemu jubilatowi należy się podarunek. Co kupujemy? Przede wszystkim prezenty nowoczesne i drogie! Laptopy, telefony i inne sprzęty elektroniczne, już od najmłodszych lat. Niestety, jest to błędne przekonanie, które skutkuje choćby uzależnieniem czy też zanikiem zdolności twórczych. Urządzenia takie mają wiele zalet, jednak dla najmłodszych nie są one odpowiednie. Co więc wybrać? Idealnym wyborem będą książki dla dzieci! Oczywiście, nie musimy ich kupować tylko na jakąś ważną okazję. Są one na tyle dziś przystępne, że nadają się choćby na nagrodę za dobre zachowanie w domu czy też małą pomoc. Więcej powodów, dla których warto wybrać właśnie książkę znajduje się niżej.

Zalety książki

Książka pozwala ozwijać dziecku wyobraźnię. Telefony czy też laptopy generują gotową rozrywkę, która często nie wymaga od niego użycia wyobraźni. Natomiast, fabuła zawarta w książce, jako że jest tylko zapisana na kartce, wymusza na dziecku użycie wyobraźni. W przyszłości zaowocuje to chociażby zdolnością do kreatywnego rozwiązywania problemów. Co więcej, dziecko czytając rozwija swoją pamięć, dzięki czemu będzie mogło chłonąć więcej wiedzy, która będzie zostawać w jego główce na dłużej. Warto też wspomnieć o umiejętności szybkiego czytania, która jest niezmiernie przydatna już w szkole podstawowej. Koszt książki wynosi maksymalnie kilkadziesiąt złoty, a w porównaniu do tego, co oferuje, oferta ta staje się niesamowicie korzystna. Jeśli jednak brakuje wciąż pomysłów na konkretny tytuł, spieszymy z pomocą. Poniżej, znajduje się lista kilku książek, które są odpowiednie dla każdego dziecka!

Henryk Sienkiewicz “W pustyni i w puszczy”

Jedna z najsłynniejszych powieści Henryka Sienkiewicza opowiadająca o przygodach Stasia i Neli. Kultowa wręcz książka stała się bestsellerem nie tylko w Polsce, lecz na całym świecie. Obowiązkowa lektura dla każdego, nie tylko dziecka.

Hugh Lofting “Doktor Dolittle i jego zwierzęta”

Znany Doktor Dlittle wraz z zwierzęcymi przyjaciółmi wyrusza w podróż do Afryki, by tam pomagać chorym małpom. Książka idealna dla maluchów, które kochają zwierzęta. 

Jean-Jacques Sempé i René Goscinny “Mikołajek”

Znana zapewne każdemu dorosłemu książka przedstawiająca przygody Mikołajka oraz jego przyjaciół. Wywołały one uśmiech już u wielu czytelników, a załączone ilustracje pozwalają tym bardziej przeżywać dziecku akcję lektury.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com