Książki dla dzieci – co wybrać?

Książki dla dzieci to niezwykłe publikacje (http://www.taniaksiazka.pl/t/ksiazki-na-nagrody-szkolne). Spełniają wiele funkcji – uczą, bawią, wspierają rozwój i budzą miłość dzieci do książek. Dziecko powinno mieć kontakt z książkami już od najmłodszych lat.

Po co czytać i pokazywać książki takiemu maluchowi? Oglądanie i czytanie ma wiele zalet – dla wszystkich grup wiekowych dziecka. Główne zalety czytania książek z małym dzieckiem to:

  • Stymulacja zmysłów (wzrok, dotyk, słuch)
  • Koordynacja oko-ręka
  • Pobudzanie kreatywności
  • Pobudzanie wyobraźni
  • Ćwiczenie percepcji
  • Ćwiczenie pamięci Rozrywka
  • Obudzenie miłość do książek, przybliżenie świata emocji
  • Poznawanie (pierwsze słowa, dźwięki zwierząt, kolory itp.)
  • Tłumaczenie świata
  • Spędzanie czasu z rodzicem.

Książeczki kontrastowe dla najmłodszych

Zaczynamy od książek dla tych najmłodszych dzieci. Kontrastowe książki to prawdziwy hit. Maluchy zostają zahipnotyzowane przez czarno-białe i czerwone obrazy. Ten rodzaj broszury polecany jest dzieciom, które mają 3 miesiące i jeszcze nie widzą dobrze. Kontrast i proste kształty pozwalają im stymulować oko i trenować koordynację oko-ręka. Warto przyjrzeć się: Seria Aksjomat – książka kontrastowa. Wybierz jeden z kilku tytułów: W domu, Zwierzęta, Dla małych dzieci.

Pierwsze słowa

Te książki zapewniają najlepsze wsparcie w nauce mówienia i zrozumieniu otaczającej rzeczywistości. W tych książkach znajdujemy najważniejsze słowa, z których dziecko powinno się uczyć. Książki tego typu mogą służyć do tworzenia opowiadań na podstawie obrazów i wyjaśniania powiązanych zjawisk. Jest to pozycja obowiązkowa na półce dla malucha. Warto zastanowic się nad zakupem serii Axiom „Pierwsze słowa” w formie małych, kieszonkowych książek. Książki zawierają prawdziwe zdjęcia, co jest dużym plusem, ponieważ dziecko natychmiast uczy się prawdziwego wyglądu owoców, warzyw, zwierząt, pojazdów lub zabawek.

Rymowanki

Istnieje wiele książek z zabawnymi i edukacyjnymi wierszami. Są to książki przydatne w każdym wieku malucha. Im częściej są one czytane, tym lepiej. Dzieci uwielbiają wiersze i rymowane historie, szybko je zapamiętują, co dodatkowo stymuluje ich rozwój.

Pamiętasz kultowe rymowanki: „Kominiarz idzie po drabinie” lub „Ślimak, ślimak pokazuje rogi”? Seria wydawnicza Aksjomat bardzo dobrze Ci je przypomni! Czy lubisz wiersze z humorem? Seria Aksjomat opowiada o szalonych zwierzętach: koziej róży, papui i świni. Świetne ilustracje to świetny dodatek. Należy zwrócić uwagę na następujące tytuły, zwłaszcza jeśli szukasz naprawdę oryginalnych książek. Seria Zakamarki „What around” (rymy, rytmy, dźwięki i obrazy) ma na celu wyjaśnienie świata wokół dziecka, na przykład dźwięcznymi słowami. Ciekawa pozycja prosto ze Szwecji.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com